Tuzla: Srednja medicinska škola Sarajevo ostvarila značajne rezultate

U periodu od 26. do 27.04.2019. god. u Srednjoj medicinskoj školi Tuzla odvijala se pozitivna atmosfera u kojoj su se učenici  medicinskih škola iz Federacije BiH družili, sklopili nova prijateljstva, te razmijenili iskustva.

• Kviz znanja iz urgentne medicine
  • Takmičenje iz stonog tenisa
  • Sportske igre na vodi

Učešće je uzelo ukupno 8 škola, od kojih Srednja medicinska škola Tuzla, Srednja medicinska škola Sarajevo, Srednja medicinska škola Bihać, Srednja medicinska škola Jezero Sarajevo, Srednja zubotehnička škola Sarajevo, MSŠ Gračanica, MSŠ “Hasan Kikić”  Gradačac, Srednja tehnička škola Goražde.

Manifestacija Susreta medicinskih škola se već godinama održava u FBiH, a cilj je razmjena iskustava, “odmjeravanje” sportskih, literarnih, medicinskih i drugih kompetencija, kako učenika tako i njihovih mentora profesora.

Ove godine Srednja medicinska škola Tuzla imala je čast biti domaćin.

U nastavku teksta donosimo rezultate:

LITERARNI  RADOVI

U kategoriji “Literarni rad” 1. mjesto osvojila  je ELA VRAN, učenica SREDNJE TEHNIČKE ŠKOLE  GORAŽDE.

2. mjesto pripada učenicama:
ZERINA DERVIŠEVIĆ IZ SREDNJE MEDICINSKE ŠKOLE BIHAĆ
ANA MARIA VAREŠKIĆ – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA
3.mjesto osvojili su : ALMA BEGOVIĆ IZ MJEŠOVITE SREDNJE ŠKOLE HASAN KIKIĆ GRADAČAC I FARIS BUČO SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO

LIKOVNA KOLONIJA

-Tročlana stručna Komisija ocijenila je umjetničke radove učenika koji su učestvovali u LIKOVNOJ KOLONIJI.
1.mjesto osvojio je SMAJIĆ KENAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA – OBLAST CRTEŽ
2.mjesto zauzeo je MRKOVIĆ SAMIR – MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA – OBLAST SLIKARSTVO
3.mjesto osvojio je NALIĆ IMAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA JEZERO-SARAJEVO

KVIZ ZNANJA – URGENTNA MEDICINA  i PRVA POMOĆ

Na osnovu zbirnih rezultata iz takmičenja prve pomoći i kviza znanja iz urgentne medicine ostvaren je slijedeći poredak: